3.000.000 zł. Kara nałożona przez GIIF na ING Bank Śląski

W większości przypadków, wdrażanie AML nie jest zbyt skomplikowane. Wymagania ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w przypadku instytucji finansowych są znacznie większe i nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku biura rachunkowego, czy pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ta druga grupa przedstawicieli instytucji obowiązanych ma za zadanie opracować i wdrożyć zaledwie kilka elementów o których mówi ustawa. Mimo tego w dalszym ciągu nie wiedzą, w jaki sposób wywiązać się z tych obowiązków. Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy to nie tylko „procedura” dokument pobrany z Internetu.
Wdrażanie AML powinniśmy zacząć od zdobycia wiedzy, ale tylko takiej ze sprawdzonych źródeł, albo pozyskania do współpracy osoby, której kompetencje pozwolą na opracowanie odpowiednich mechanizmów.
Fine Data oferuje usługę „Compliance Officer w Twoim biurze rachunkowym”, usługa kompleksowo zabezpiecza właściciela biura w kwestii organizacji systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i wspiera w zakresie ochrony danych osobowych. Istotnym dodatkiem dla pracowników biura oraz klientów takiego biura są nielimitowane usługi doradcze, oraz usługi szkoleniowe dla klientów biur rachunkowych, które zdecydują się na współpracę z nami.
Zatem jeśli prowadzisz biuro rachunkowe i chcesz wspierać swoich klientów na różnych obszarach – zapraszamy do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *